Cenová ponuka
+421 918 243 189

Spolupráca s Technickým múzeom v Liberci – renovácia veteránov

V roku 2021 sa nám podarilo nadviazať spoluprácu so zberateľom historických vozidiel. Jeho hodnotná a rozsiahla zbierka veteránov je vystavavená v Technickom múzeu Liberec.

Královstvo automobilov ponúka širokú zbierku vozidiel značiek Cadillac, Rolls Royce, Daimler, Praga, DE DION BOUTON, Crossley, CHARRON.

Renovácia veteránu – Rolls Royce z roku 1950

Renovácia kože v interiéri, lokálna oprava menších poškodení v interiéri a renovácia drevených prvkov, ktorú vo veteránoch realizujeme, je vždy projektom na niekoľko týždňov. Dbáme na to, aby sme zachovali čo najviac pôvodných materiálov, bez ich výmeny. Lokálnu opravu robíme tak, aby nebola viditeľná, alebo ju bolo vidieť čo najmenej.

Väčšiu renováciu sa snažíme spraviť tak, aby sme čo najviac napodobnili pôvodný vzhľad, v ideálnom prípade používame aj rovnaké materiály, ako boli použité pôvodne.

Ako prebieha renovácia veteránu?

Počas realizácie si všetko poriadne vyčistíme, zanalyzujeme stav jednotlivých prvkov vo vozidle a následne sa po dohode s majiteľom rozhodneme, ako postupovať, čo opraviť, čo renovovať… Prípadne čo nechať tak.

Nie je nám ľahostajné ani hodnotenie veteránov tak, aby automobil spĺňal požadovanú kategóriu.

Okrem práce na veteránoch sa zúčastňujeme rôznych akcií, snáď najznámejšou sú Piešťanské zlaté stuhy, kde sme boli v roku 2021 aj hrdým partnerom podujatia.

Zverte vášho veterána do rúk odborníkov – zdvihnete tým jeho hodnotu, zlepšíte vzhľad a predĺžite životnosť jednotlivých prvkov. Pozrite si viac profesionálnych renovácií veteránov z dielne Detailistov.