Cenová ponuka
+421 918 243 189

V čom spočíva renovácia dreveného jedálenského stola?

Kuchyňa je miesto, kde sa stretáva rodina v priebehu celého dňa. Pravidelná renovácia kuchyne by mala byť teda prioritou pri akýchkoľvek zmenách vo vašom dome alebo byte. V jej rámci nezabudnite na to, že je dôležitá aj renovácia dreveného jedálenského stola.

Jedálenský stôl je po kuchynskej linke asi najviac používaný nábytok v kuchyni. Z tohto dôvodu sa aj rýchlejšie opotrebúva, zvlášť ak máte medzi sebou aj malé deti, ktoré rady do stola napríklad režú alebo búchajú.

Ako prebieha renovácia dreveného jedálenského stola?

Drevený jedálenský stôl býva často vyrobený z masívneho a tvrdého dreva, preto sa na ňom väčšinou nachádzajú len menšie povrchové škody. Tie ale rovnako netreba podceňovať a začať s renováciou čo najskôr. Ako by mal proces renovácie vyzerať?

1.   Príprava na renováciu

Prvým krokom by mala byť samozrejme úplná príprava, ktorá spočíva v zabezpečení všetkých potrebných prostriedkov, ako sú napríklad čistiace prostriedky, brúsny papier, tmel, impregnačný náter, a podobne.

Rovnako je ešte pred renováciou potrebné stôl dôkladne umyť od škvŕn a mastnôt, ale tiež odložiť z neho všetky predmety, ktoré by vám mohli zavadzať.

2.   Úpravy stola

V druhej fáze sa budeme venovať už samotnej renovácii jedálenského stola, pod ktorú spadá napríklad:

  • odstránenie starého laku – pomocou brúsneho papiera,
  • oprava dreva – ryhy a diery zatmelíme a necháme stvrdnúť,
  • leštenie jedálenského stola,
  • impregnácia dreva – nanesieme nový náter na stôl a necháme zaschnúť.

Impregnácia dreva je v tomto bode jedným z najdôležitejších krokov v rámci renovácie. Nový impregnačný náter obsahuje potrebné látky, ktoré drevu dodajú nový nádych a zabezpečia dlhšiu trvácnosť a životnosť.

Pri väčších ryhách a dierach odporúčame prenechať renováciu do rúk odborníkov na drevo. V rámci svojej činnosti váš stôl ekologickými prípravkami vyčistia, napravia všetky spôsobené škody a na záver ho natrú kvalitným impregnačným náterom.

3.   Pravidelná údržba

Je dôležité si uvedomiť, že drevený nábytok potrebuje renováciu v pravidelných intervalochRenovácia kuchyneby preto v každej domácnosti mala prebiehať aspoň raz za rok, minimálne čo sa týka kuchynského stola.

Kuchynská podlaha

kuchyni je dôležité dbať aj na renováciu ostatného nábytku, ako je napríklad kuchynská linka, skrinky, no dôležitá je aj oprava drevenej podlahy. Tento typ podláh býva čoraz viac obľúbený aj v rámci kuchýň, čo nie vždy môže byť najšťastnejšia voľba.

Drevené podlahy v kuchyni predstavujú riziko už len z toho dôvodu, že sa na ne hocikedy môže vyliať napríklad voda, mlieko alebo iné tekutiny. Pri pomalom zásahu a vysušení nasiaknu do podlahy, čím trpí samotné drevo.

Samozrejme nemusíme spomínať prípadné pády ťažkých predmetov na podlahu, čím môžu vzniknúť diery alebo ryhy. Nemusíte sa však báť, pretože tie vám s radosťou opravia skúsení profesionáli, ktorí sa už dlhé roky venujú renováciám dreveného nábytku.