Cenová ponuka
+421 918 243 189

Ako má vyzerať renovácia kuchyne podľa odborníkov?

Vybavenie a dizajn kuchyne je dôležitý pre každého vlastníka domu alebo bytu. Je to predsa len miestnosť, ktorú využívajú všetci členovia domácnosti počas celého dňa. Práve preto môže renovácia kuchyne predstavovať veľký krok dopredu aj pre vás.

Renovácia kuchyne by sa nemala podceňovať, pretože spotrebiče a nábytok v nej sa opotrebúvajú pravdepodobne najviac v rámci celej domácnosti. Práve kvôli tomu by ste mali sledovať stav svojho vybavenia a v prípade renovácie prísť s podrobne premysleným plánom.

Začiatky renovácie

Ešte kým začnete, tak by ste vo svojom pláne mali zohľadniť celkové rozhranie kuchyne. Ponecháte ho v pôvodnom stave a vymeníte len spotrebiče a nábytok? Alebo plánujete celé rozhranie prekopať od základov?

Ak rozmýšľate skôr nad druhou možnosťou, tak vám radíme v prvom rade sledovať jednotlivé prívody, či už vody, plynu alebo elektriny. Prívody logicky posunúť nemôžete, čiže rozhranie musíte prispôsobiť práve im.

Odborníci tiež radia, aby vaša renovácia kuchyne spĺňala aj tzv. pracovný trojuholník. Ten predstavuje jednotlivé vzdialenosti medzi chladničkou, drezom a sporákom, ktoré by mali byť medzi sebou ľahko prístupné.

Zmena kuchynského nábytku

Vo viacerých prípadoch sa stáva, že v rámci kuchyne je pre ľudí hlavným zámerom práve dizajnová renovácia kuchynskej linky. Postupom času prichádzajú v oblasti liniek stále nové trendy, ktoré chce mať vo svojej domácnosti každý.

Renovácia kuchynskej linky prichádza s prácnou činnosťou, ktorá vám zaberie niekoľko dní až týždňov. Jej hlavnou súčasťou je najmä renovácia kuchynských dvierok, ktorým sa budete väčšinu času venovať. 

Medzi ľuďmi bývajú obľúbené najmä kompletné premaľovania liniek, zmeny madiel alebo úplná výmena linky. Ak chcete svoje linky len premaľovať, tak vám odborníci odporúčajú:

  • výber správnych nástrojov – farba na daný typ dreva, štetce, šmirgľový papier, …,
  • vyčistenie linky pred maľovaním,
  • počet farebných náterov – vo väčšine prípadov nebude postačovať jeden náter,
  • dôkladné vyvetranie po maľovaní.

Pracovná doska

S novou linkou prichádza ďalšie dizajnové úskalie. Naskytá sa otázka, či sa k nej hodí vaša stará a opotrebovaná pracovná doska. Zmena pracovnej dosky nemusí byť taká jednoduchá ako renovácia kuchynských dvierok

Pracovná doska je predsa len masívny kus vybavenia, ktoré môže byť pre niekoho ťažké a namáhavé na manipuláciu. Práve preto vám odborníci odporúčajú požiadať o údržbu pracovnej dosky skôr profesionálov. 

Nebojte sa požiadať o pomoc

Kompletná  renovácia kuchyne predstavuje veľký záväzok či už z hľadiska času, síl, ale aj financií. V rámci vlastného pokusu o vylepšenie sa môže stať, že sa vám niečo pokazí a hneď do toho stratíte chuť, kvôli čomu vám zostane len rozobratá kuchyňa.

Z tohto dôvodu vám odporúčame prenechať renováciu na odborníkov, ktorí sa v tejto oblasti pohybujú už niekoľko rokov a majú bohaté skúsenosti. Vďaka tomu si vy ušetríte svoj čas, financie a v niektorých prípadoch aj poriadnu dávku nervov.