Cenová ponuka
+421 918 243 189

Čistenie a oprava keramického umývadla: Na čo si dávať pozor?

Keramický kuchynský drez sa stáva v domácnostiach čoraz viac populárnejším, a to najmä vďaka svojej elegancii a odolnosti. Na druhej strane by ste mali dbať na jeho dôkladnú údržbu, pretože prípadná oprava keramického umývadla môže byť skutočne náročná.

Vo svojej kuchyni by ste mali pravidelne čistiť všetko vybavenie prioritne kvôli zachovaniu hygieny. Pri údržbe keramického drezu by ste sa však mali vyhýbať určitým praktikám, ktoré by ho mohli vážne poškodiť.

Zvoľte správne čistiace prostriedky

Keramické drezy sú špecifické svojím hladkým povrchom, ktorý chce každý z nás zachovať. Vďaka hladkému povrchu sa v dreze usadzuje len minimálne množstvo baktérií, ktoré jednoduchým pretretím čistiacim prostriedkom zneškodníte.

Na udržanie hladkého povrchu by ste za žiadnu cenu nemali používať abrazívne čistiace prostriedky. Ich zloženie je veľmi agresívne a svojím pôsobením by mohli váš drez znehodnotiť.

Pri čistení by ste sa tiež mali vyhnúť tzv. ocelovej vlne alebo iným drsným hubkám. Na keramické drezy sú ideálne mäkké špongie alebo jednoduché handry, ktoré bežne používate vo svojej kuchyni.

Pravidelné oplachovanie

Keramický drez je vďaka svojmu povrchu jednoduchý na čistenie. Každý deň by ste ho mali aspoň opláchnuť jarovou vodou a pretrieť špongiou. Minimálne raz mesačne by ste svojmu drezu mali dopriať aj dôkladnejšie vyčistenie silnejším čistiacim prostriedkom.

Hygiena je v kuchyni prvoradá, preto by ste sa nemali zaoberať len pravidelným čistením svojho drezu, ale aj kuchynskej linky. Zanedbaním čistenia sa môžu vytvoriť škrvny, na ktoré v niektorých prípadoch pomôže len profesionálna renovácia kuchynskej linky.

Opatrne s ostrými a ťažkými predmetmi

Vysokú odolnosť keramických drezov nemôžeme spochybňovať, no pri nesprávnom zaobchádzaní sa aj oni môžu poškodiť. Kvôli tomu predmety ako nože alebo vidličky vkladajte opatrne a nikdy nie hranami kolmo na povrch drezu.

Ťažšie predmety odporúčame vkladať taktiež s dávkou jemnosti a za žiadnu cenu ich do drezu nehádžte. Keramické drezy sú síce odolné, no nie nezničiteľné. Na prasknuté umývadlo by vám opäť pomohla už len pomoc od špecialistov na kuchyne.

Oprava keramického umývadla

Správna starostlivosť o keramický kuchynský drez vám zaručí jeho dlhodobé fungovanie a bude slúžiť niekoľko rokov alebo desaťročí. Ak sa vám naskytnú problémy napríklad s neodstrániteľnými škvrnami, prasklinami alebo dierami, tak neváhajte kontaktovať odborníka na renovácie, ktorý vám s radosťou pomôže s ich odstránením.