Cenová ponuka
+421 918 243 189

Údržba sedačiek: Čistenie koženej sedačky vs. tepovanie látky

Kožená vs. látková sedačka. To je vec názoru. Kvalitnú údržbu však potrebujú obe. Čistenie koženej sedačky? Tepovanie textilnej? Čo všetko to obnáša?

Mnohí z vás stoja pred dilemou, akú sedačku si vybrať. Rozhodovanie pri vyberaní materiálu vôbec nie je jednoduché. Treba si zvážiť všetky možnosti poťahových materiálov, spôsob, ako sa sedačka bude využívať a aj to, kde bude umiestnená.  

Sedačka nie je investícia na rok, ale minimálne na 5 až 10 rokov (a viac). Je dôležité dopriať pravidelný a kvalitný servis každej sedačke bez ohľadu na to, z akého materiálu bola vyrobená. Iba pri správnej údržbe vám bude sedačka dlhodobo robiť radosť svojim krásnym vzhľadom.

Akú údržbu potrebuje kožená sedačka a akú zas látková?

Kožená sedačka vyžaduje aspoň raz ročne hĺbkové čistenie, aby sa z povrchu odstránili nečistoty, mastnota, prach a aby na nej nevznikala patina, ktorá rozrušuje jej povrchovú úpravu. Po čistení potrebuje každá koža kvalitnú impregnáciu. Impregnácia povrch kože chráni, vyživuje a zmäkčuje. 

Pravidelnou starostlivosťou sa dá predĺžiť životnosť koženej sedačky až o 40 %. Takýto základný servis si môžete spraviť sami pomocou sady na čistenie a ošetrenie kože, alebo môžete využiť službu odborného čistenia a ošetrenia koženej sedačky priamo u vás doma, kdekoľvek po Slovensku.

Látková sedačka vyžaduje pravidelné vysávanie na týždennej, resp. mesačnej báze. Minimálne raz ročne vyžaduje povrch látky aj tepovanie (ideálne však 2x ročne), aby sa v látke nezhromažďoval prach a nezačali sa množiť roztoče a iné nie veľmi človeku prospešné alergény. Pri akejkoľvek, veľakrát aj menšej nehode (dokonca aj s čistou vodou) vám na látkovej sedačke vznikajú fľaky. Na ich odstránenie sú nevyhnutné kvalitné prípravky, výkonné tepovacie stroje a v neposlednom rade skúsený majster, ktorý vie, ako na to. Určite odporúčame obrátiť sa na firmu www.tepujem.sk, s ktorými máme výbornú skúsenosť.