- piatok 28 apríla, 2023
- Drevo
Oprava drevenej podlahy ekologicky a aj šetrne
Drevené podlahy sa vyznačujú najmä svojou trvácnosťou, no na druhej strane sú tiež náchylné na rôzne poškodenia. Nemusíte sa báť, pretože oprava drevenej podlahy je v rukách profesionálov rýchla a ekologická.
Vo viacerých domácnostiach tvoria drevené podlahy povrch minimálne jednej izby a stávajú sa čoraz viac obľúbenejšími. Vďaka drevenému prevedeniu sa hodia do všetkých izieb a ku každému nábytku. Avšak napríklad pri spadnutých predmetoch alebo domácich miláčikoch tieto podlahy veľmi trpia.
Priebeh renovácie
Renovácia drevenej podlahy býva v každej situácii iná, pretože nie vždy sa jedná o rovnaké poškodenie. V rámci renovácie sa vykonávajú viaceré činnosti, medzi ktoré patrí samotná oprava drevenej podlahy a jej následné ošetrenie a olejovanie.
Oprava drevenej podlahy
Pri práci alebo najmä pri sťahovaní nového nábytku sa môže stať, že sa vám ťažký predmet pošmykne a spadne hranou rovno na podlahu. Tá ryha, ktorá po ňom ostane, je vždy nepríjemná na pohľad.
V tomto prípade nepomôže nič iné, len kompletná oprava drevenej podlahy. Oprava, okrem zatmelenia dier alebo škrabancov, tiež zahŕňa nápravu prepálených častí a prípadne aj renováciu straty farby.
Ošetrenie po oprave
Ošetrenie drevenej podlahy vykonávajú profesionáli na drevo výhradne ekologickými prostriedkami bez toxických látok. Ekologické prostriedky pomáhajú zachovať kvalitu a životnosť dreva, ale tiež vďaka svojmu obsahu nepoškodzujú životné prostredie.
Pravidelné olejovanie
Zachovanie lesku, farby a celkovej krásy je prioritou každého majiteľa. Z tohto dôvodu sa vykonáva olejovanie drevenej podlahy, ktoré okrem vizuálnej stránky pomáha aj pri predĺžení životnosti použitého dreva.
Domáca renovácia
Správna starostlivosť o podlahu by mala byť vykonávaná minimálne 1x ročne. Jednoduché ošetrenie drevenej podlahy si môžete urobiť aj sami doma. Dôležité je, aby ste mali pripravené všetky potrebné nástroje, ako je napríklad kefka na čistenie, prípadne brúsny papier, a čistiace prostriedky.
Pri čistiacich prostriedkoch je, ako sme už spomínali, dôležitý ich obsah a ekologická výroba, pretože zbytočné chemikálie by mohli drevu len uškodiť a nenávratne ho aj znehodnotiť.
V rámci starostlivosti o podlahu vám tiež odporúčame vyhýbať sa lakom a farbám. Strata farby sa dá napraviť profesionálnym ošetrením, nemusíte hneď nanášať nový náter, čím tiež pomôžete šetriť životné prostredie.
Odborníci odporúčajú, že profesionálna údržba a renovácia drevenej podlahy by sa mala vykonávať každých 3-6 rokov. Tento proces renovácie zahŕňa všetky spomínané činnosti, ako je oprava, očistenie a nanesenie novej povrchovej úpravy.
4 tipy, s ktorými oprava dreva prebehne úspešne
Čo potrebujete renovovať?
Popíšte nám opravu, pošlite fotky a mi Vám veľmi radi pomôžeme.