Cenová ponuka
+421 918 243 189

Renovácia kuchyne svojpomocne vs. profesionálna renovácia kuchyne

Kuchyňa je srdcom domácnosti. Je miestom, kde sa nielen varí, ale aj rozpráva a užíva spoločný čas s rodinou a priateľmi. Preto každý chce, aby bola nielen funkčná, ale aj dizajnovo zaujímavá. Ale aký je najlepší spôsob, ako zrenovovať kuchyňu – svojpomocne alebo profesionálne? Spísali sme pre vás, čo by ste mali poznať ešte pred tým, než si vyhrniete rukávy a pustíte sa do práce. Zorientujte sa v tom, čo všetko vás čaká a aké sú výhody a nevýhody.

Renovácia kuchyne

Pri renovácii kuchyne sa najčastejšie jedná o renováciu kuchynskej linky. Ide totiž o hlavný element tejto miestnosti. Práve premaľovanie kuchynskej linky, renovácia kuchynských dvierok, lakovanie pracovnej dosky, prípadne oprava kuchynskej dosky je skvelým spôsobom, ako kuchyni vdýchnuť nový život aj pri nižších finančných výdavkoch či bez straty času.

Renovácia kuchyne môže byť spojená aj s nastavením ideálnej výšky dosky kuchynskej linky.

Renovácia kuchyne svojpomocne vs profesionálna renovácia kuchyne

Ak ste ochotní vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do roboty sami a zároveň ste šikovní a vynaliezaví, možno sa rozhodnete prerobiť si kuchyňu sami. Pri rozhodovaní o tom, ktorou cestou renovácie kuchyne sa vybrať, je potrebné zvážiť okrem vášho rozpočtu aj určité faktory.

Pri rozhodovaní medzi svojpomocnou renováciou a profesionálnou renováciou kuchyne by ste mali zvážiť svoje schopnosti, čas, rozpočet a vaše základné ciele. Môžete tiež porozmýľať nad kombináciou oboch spôsobov, kde vykonáte niektoré práce sami a na ktoré odborné práce si najmete profesionálov. Je kľúčové dobre naplánovať renováciu a zvážiť všetky faktory ešte pred samotným začiatkom.

Svojpomocná renovácia kuchyne

Výhody

 • Úspora financií

Pre väčšinu ľudí je hlavnou motiváciou pri svojpomocnej renovácii kuchyne ušetrenie väčšieho množstva peňazí. Všetko si spravíte sami, vďaka čomu nemusíte platiť odborníkov. Zároveň netreba zabúdať aj na skryté náklady, ako sú nástroje potrebné na vykonanie práce, kúpu materiálu ap.

 • Osobná spokojnosť

Môže vás hriať pri srdiečku, že ste si vašu kuchyňu zrenovovali sami a vlastnými rukami. Samozrejme úspešnosť závisí od vašich skúseností a času, ktorý máte k dispozícii.

 • Flexibilita

Môžete pracovať vo vlastnom tempe a meniť plány podľa vašich predstáv.

Nevýhody

 • Náročná práca

Ak nemáte dostatok skúseností so stavbou, táto práca môže byť príliš zložitá a môže spôsobiť viac stresu ako úžitku.

 • Dlhšia doba trvania

Ak renovujete kuchyňu sami, môže to trvať dlhšie, najmä v prípade, ak to robíte prvýkrát.

 • Kvalita

Konečný výsledok v určitých prípadoch nemusí byť taký, ako ste si predstavovali a môžete ostať sklamaní. Navyše môžete urobiť množstvo chýb, ktoré nakoniec ovplyvnia kvalitu výsledku.

Profesionálna renovácia kuchyne

Výhody

 • Odborná práca

Profesionáli majú dostatok skúseností a cenné odborné znalosti v oblasti renovácie kuchýň.

 • Rýchlosť

Profesionáli vedia urobiť svoju prácu o dosť rýchlejšie, čo ušetrí množstvo času.

 • Kvalita

S profesionálnym tímom si môžete byť istí, že renovácia prebehne hladko, pretože presne vedia, čo robia. To zabezpečí dlhú životnosť kuchyne a vaše potešenie z nej. A zjavne môžete očakávať aj lepšiu kvalitu práce a výsledku ako pri svojpomocnej renovácii.

Nevýhody

 • Vyššie náklady

Cena za profesionálnu renováciu kuchyne je jednoznačne vyššia. No na druhej strane platíte za vynikajúci servis, podporu a poradenstvo od začiatku až do konca.

 • Menej flexibilná kontrola

Môže byť obmedzená kontrola nad procesom a zmenami počas renovácie.